BIKERS FRIENDLY – MOTORKÁŘSKÝ DOUPĚ

Místo, kde svět je ještě normální

Humpolec má téměř ideální polohu nedaleko geografického středu České republiky. Leží, co by kamenem dohodil od dálnice D1 a hlavně, všude vůkol je krásná krajina. Posázaví, Česko-Moravská Vysočina, romantická krajina, rozkládající se jižně od dálnice D1 až po Českou Kanadu. Tolik jenom namátkou. Zkrátka, jet do Humpolce, z kterékoliv strany, není nuda. 

Na kraji Humpolce, na dohled od silnice vedoucí do, nebo z Havlíčkova Brodu, naproti benzínové pumpě, stojí světlá, hranatá budova (původně tady byla tiskárna Web-to-Print), které dominují velké nápisy: „MOTOHOSTEL, „BIKERS RADIO DOUPĚ“ a – „MOTORKÁŘSKÝ DOUPĚ“. A na druhé, levé straně je ještě „BISTRO“. Bistro je v provozu, když musí být, z „vyšší moci“, Doupě zavřeno. 

Sem jedeme.

V průjezdu dáme pozor, kdyby jel někdo ven. Bývá tu dost rušno. Motorkáři přijíždějí a zase odjíždějí. Parkoviště má dostatečnou kapacitu, určitě několik desítek motorek. přesto je tu občas plno. Už vstupní část stojí za prohlídku. Od množství starých rádií (sídlí tady BIKERS RÁDIO DOUPĚ), až po starou policejní „rozhlednu“, jaké pamatujeme (někteří) z českých křižovatek. 

Pojďme dál. 

Doupě vyniká, stejně jako jeho duchovní otec, Milan David, kreativitou a originalitou. Takže pro nového návštěvníka je tady mnoho překvapení. Nečekejme běžné restaurační služby. Jídlo a pití si objednáme přímo u výčepu a v otevřené kuchyni, kde paní domu skvěle vaří. A když jsme vyvoláni, jménem, pěkně si pro jídlo sami dojdeme. Jezdíme-li na motorkách, nehledáme komfort, ale dobrou společnost a zábavu. A hlavně – připadáme si tady jako v dobách nedávno minulých. Normálně.

Ubytování po motorkářsku.

Motorkářský Doupě nabízí i ubytování. V několika různě koncipovaných apartmánech. Pro manželské páry, rodiny, stejně jako nenáročných, „svobodných“ pánů na pánském výletě. Na svých cestách jsem vždy spal v penzionech. Od určitého věku člověk potřebuje alespoň v noci pohodlí. Apartmány v Doupěti jsem si prohlédl a jak jsem Milanovi řekl: „Kdybych měl klobouk, smekl bych“. Vkusná jednoduchost, prostor, klid a čistota. Tak bych ubytování charakterizoval. Kromě toho některé prvky vybavení, které v běžných penzionech nenajdeme. Jako jsou třeba vysoušeče bot. Kdo na motorce někdy pořádně promokl to jistě ocení. Celková kapacita je 50 lůžek.

Zde najdete veškeré informace: https://www.ubytovanihumpolec.com

GPS: 49.5391464N, 15.3667325E

Petr Fryč

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s