O nás

„O nás (mě)“ se nikdy nepíše dobře. Ale asi mi nezbývá, než se do toho pustit. Nebude to ale o mě, ale o vydávání knížek, časopisů a tohoto blogu.

Nedlouho po tom, co jsem se ve svých 45ti letech vrátil, po 25 let trvající pauze do sedla motorky a začal poznávat alpské silnice, jsem o těchto cestách začal psát do různých tištěných i internetových motorkářských medií. Moje články měly velmi slušnou čtenost a pozitivní odezvy a tak jsem ve své autorské tvorbě pokročil a začal pracovat na přípravě knižní edice ALPSKÝ MOTORKÁŘSKÝ PRŮVODCE, která začala vycházet v roce 2009 a dodnes vyšlo již 9 publikací. Poslední dvě, které už nejsou „pouze“ o alpských silnicích, vyšly pod novým názvem HORY & ZATÁČKY. Celkový náklad, doposud vydaných publikací, se blíží číslu 15 000 ks. Na české poměry je to dost slušné číslo a s každým dalším vydáním bude stoupat.

p5170015

 

p4170015

V roce 2015 jsem také vydal první, stejnojmenný magazín. Vlastně ten vyšel dřív než knížka. Chyběl mi totiž na trhu tištěný magazín, který by se primárně věnoval cestování a k tomu by v něm vycházelo něco o navigačních rallye, recenze na cestovní motorky a na vybavení. Odezva byla velice dobrá, ale neprodalo se jich tolik, aby mě to uspokojilo. Ne snad z důvodu remitendy, protože ta byla výrazně nižší, než u ostatních tištěných magazínů. Stále se ale, kromě autora a vydavatele, považuji také za polygrafa a vidět, jak ne zrovna malá část nákladu končí v drtičce, mě silně vadí. V roce 2016 vyšlo druhé a také poslední vydání (tištěného magazínu). Prodej byl sice o něco větší než rok před tím, ale zase ta remitenda. A tak jsem to zabalil, podíval se do budoucnosti a přešel na elektroniku. Nepotřebuje papír, nemusím řešit distribuci a trápit se remitendou.

29-toskansko-2008

BLOG – HORY & ZATÁČKY bude, tak jak byl původní záměr tištěné verze, věnován v první řadě cestování.

Autorsky bude otevřen každému, kdo chce a má k cestování co sdělit.

Přeji všem našim čtenářům spoustu krásných, cestovatelských kilometrů a zážitků a těším se na zajímavé, hezky napsané příspěvky se spoustou atraktivních fotografií. Budou-li zajímavá, krátká videa, zveřejníme i ta.

Petr Fryč

e-mail: petr@fryc.cz