JAK NÁM ROSTE A MĚNÍ SE

MotoQuest-final_green-01_na-blog

Inu, roste, roste a mění se. Mám takový pocit, hraničící téměř s jistotou, že to bude doslova „nekonečný příběh“. Doufám.

Ač by se dalo říct, že zimní přestávka je dlouhá, opak může být pravdou. Z pohledu autorského je naopak docela krátká. Hlavně, když chcete stihnout něco dodělat. Tedy dotáhnout to do stavu, kdy si můžete říct: „Jsem spokojen“. 

Což je pojem vskutku relativní. Protože normální člověk, autor čehokoliv, by neměl být úplně spokojen nikdy. Samozřejmě by také neměl být úplně nespokojen. To by nemělo cenu, aby vůbec něco tvořil. Vždy na své práci ale musí nacházet něco, co je možné stále zlepšovat.

Když napíšete knížku a nebo článek do novin, či časopisu, tak jakmile text projde korekturou a papír projede tiskovým strojem, nedá se už nic změnit. Opravit. Je zkrátka „vymalováno“. No a pak, když vaše dílko vyjde z tiskárny, otevřete zcela namátkou, kteroukoliv stranu a … chyba. ☹ 

Skoro vždycky se nějaká najde. I kdyby bylo třeba deset korektur, vždy tam nějaká ta potvůrka zůstane. A vždy si jí všimnete hned po vydání. A už s ní nic nenaděláte. Prostě tam je. A vy čekáte, kolik lidí si ji všimne a bude vás za to kritizovat. I když ta chyba třeba nemá skoro žádný význam. Ale je tam.

To se u virtuální reality, v jaké se pohybujeme při tvorbě aplikace a webu MOTOQUEST, samozřejmě může stát taky. Že uděláme chybu. Ale je snadno napravitelná. Stačí otevřít administraci, zmáčknout tlačítko „kontrola“, chybku opravit, uložit a je to. To mě na této práci baví. Možnost měnit, vylepšovat a nebo si vymýšlet nové funkce. Doslova za pochodu. Pro tvořivého člověka úžasná vymoženost. Zvláště, když máte kolegu, programátora, pro kterého nic není problém.

Zároveň se otevírá úžasná možnost do této tvůrčí „hry“ vtáhnout velmi širokou, pestrou škálu dalších lidí. Cestovatelů a nebo jenom takových motorkářských výletníků. Lidí ochotných sdílet informace a podílet se tak na růstu a zdokonalování tohoto unikátního systému. Tohoto organismu. Naším cílem je, aby MOTOQUEST sloužil nejenom jako průvodce a „navigace“, ale také jako nástroj pro komunikaci, nebo pro organizaci výletů. A to nepíšu o řadě dalších příjemných funkcí, které už dnes má a které budeme postupně doplňovat.

Takže si to shrňme

– V současné době obsahuje téměř 480 zajímavých tras od Pyrenejí až po Balkán a italské Apeniny. 

– Má schopnost navést vás na kterýkoliv konec vybrané trasy.

– Provede vás vámi vybranou trasou a na jejím konci vám nabídne další, nejbližší, kterou můžete pokračovat. Takto jednoduše je možné na sebe trasy navazovat.

– Další sympatickou funkcí je záznam vlastní trasy. Vždy je možné objevovat něco nového. Takže – když zapneme funkci „záznam trasy“ (červený puntík), začne se nahrávat trasa, kterou jedeme. No a pak si ji můžeme buď uložit jako „svou“ trasu a nebo nám ji nabídnout ke zveřejnění. 

Máme ještě mnoho nepopsaných a nebo jen řídce popsaných oblastí. Balkán až po řecké ostrovy, prakticky celé Apeniny, španělskou stranu Pyrenejí, Skotsko,  nebo třeba Skandinávii a také jsme se ještě nevydali dál na východ, nebo jihovýchod.  

Zkrátka – vytvořit skutečně komplexní systém, který by neměl „bílá“ místa, je nikdy nekončící proces. A taky práce pro větší tým. Než jsou dva. 

A tak chci touto cestou oslovit ty z vás, kteří by měli zájem spolupracovat s námi na dalším rozvoji aplikace a webu MOTOQUEST.

Není to nic složitého. Stačí posílat nám své připomínky, nápady, narazíte-li na nepřesnost a nebo chybu tak nám to napsat. Znáte-li a nebo objevíte-li nové trasy, nebo zajímavá místa, které(á) nemáme a stojí za sdílení, tak nám o nich něco napište a pošlete jejich zobrazení na mapě.    

Uvidíme se na veletrhu MOTOSALON, 28.2. – 3.3. 2019. 

Petr Fryč

(obrázky jsou pouze ilustrační a nemají přímou vazbu na kteroukoliv část textu)

www.motoquest.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s