KTM Trojan 2017 – Tři Studně – Českomoravská Vrchovina

Díky důvěře p. Martina Trojana, vůdčí osobnosti hradeckého zastoupení značky KTM, jsme dostali možnost se podílet na přípravě a organizaci předváděcí akce modelů KTM pro rok 2017.

Vzhledem k tomu, že to původně měla být společná akce tří prodejců, kromě KTM Trojan, také pražského RACE TOOL a brněnského AUTONOVA, vybrali jsme ideálně položenou lokalitu, v okolí obce Tři Studně, na Českomoravské Vrchovině, téměř uprostřed České Republiky. Navíc se nám podařilo najít 20 km dlouhý testovací okruh, který reprezentuje prakticky vše, co běžný motorkář najde na česko-moravských silnicích. Trochu děr, ale ne mnoho, trochu štěrku v zatáčkách, ale také krásně zatočené úseky, kde se střídají zatáčky přes horizont i v dolících, přímé, rychlé stoupání, kde lze motorku pořádně rozjet, ale ne zase moc, protože rovinka končí příjemnou zatáčkou v lese, přejezd dobře vyasfaltované, původně asi polní cesty a krásný návrat kolem rybníka.

Nesporným pozitivem bylo, že se akce odehrála v krásné přírodě, přálo nám počasí (pár příjemných dešťových přeháněk přišlo vždy až v závěru jízd) a také zázemí, v podobě obecního parkoviště, poskytnuté nám zdejším panem starostou,  bylo na dokonalé úrovni.

Negativem, který jsme ale nedokázali ovlivnit bylo, že jsme neměli dost motorek, abychom mohli uspokojit všechny zájemce hlavně o velké stroje, označené jako 1290. Měli jsme pouze tři a to: SUPERDUKE GT, SUPERADVENTURE T a SUPERADVENTURE S. K tomu jeden DUKE 125 a jeden DUKE 390. Nepřijel nám ani DUKE 690, který někdo rozbil. Původně se zdálo, že obě menší motorky tam budou spíš pro okrasu, jako na výstavě. Díky tomu, že na akci přijelo víc lidí, než kolik bylo předem přihlášených, kteří měli rezervace strojů a časů, byly i oba menší stroje prakticky v neustálém provozu.

IMG_2389

Ani při čekání na svůj čas se nikdo nenudil. Na všech účastnících této povedené akce byl vidět zájem o motorky a o značku KTM. Probíhala neustálá diskuse na různá, nejenom technická témata, ale protože tři „velké“ motorky, o které hlavně šlo, jsou ideální na cestování, tak se také srovnávali zkušenosti se stroji ostatních značek. Hlavně díky čerstvě nabyté zkušenosti z toho všechny tři modely KTM vycházely velmi dobře. Určitě také díky fundovanému a příjemnému přístupu obou pánů Trojanů, kteří se návštěvníkům neustále věnovali.

Akce nabízela také doprovodný program. Díky účasti testovacího jezdce značky MITAS, Rudy Fráni, řečeného Ruda Joe, bylo možné konzultoval otázky pneumatik. S Romanou Klimešovou bylo zase možné se poradit o výhodách systému pasivní ochrany motocyklů značky DATATAG. Zajímavým zpestřením byla také účast příslušníka Vojenské policie, Armády České Republiky, říkejme mu Honza, který předváděl manévrování s plně naloženou KTM 1190 ADVENTURE. V téměř hlemýždí rychlosti kroužil mezi kužely. Příjemné bylo, že se k němu přidalo několik účastníků akce, dokonce na svých strojích. Všichni obstáli a nikdo to nepoložil.

Co napsat závěrem.

Celá akce proběhla bez jediného technického a nebo organizačního problému. A to nemyslím ani ty drobné, které se nedají předvídat, ale jsou snadno řešitelné. Nikdo neboural – nikdo se neztratil – nedošlo k žádnému časovému skluzu – při rozhovorech jsem nezaznamenal jedinou výtku na vybranou lokalitu, vybraný okruh a nebo cokoliv jiného – mezi účastníky akce vládla dobrá nálada a naprostá spokojenost – nebyl jediný problém s policií ČR a nebo s obyvateli Třech Studní.

Co víc by bylo možné si přát. Snad jen to, abychom se ve Třech Studních, s KTM – Trojan Hradec Králové sešli zase v květnu 2018 a takovouto akci, pro současné i potenciální klienty značky KTM, mohli dál rozvíjet a vylepšovat.

Petr Fryč

IMG_2395

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s