MOTO GUZZI V100 MANDELLO

Když se podívám z okna, tak si skoro říkám – Jaro je tady.

A tak sem dám motorku, která už sice oběhla snad všechny motorkářské servery, ale mně její design připomíná jaro. Něco probouzejícího se a velice svěžího. Proto ji sem dávám právě teď. 

V roce 2021 MOTO GUZZI oslavila sté narozeniny a s novinkami, nebo limitovanými edicemi jako by se roztrhl pytel. Restart do dalších sta let, ve kterých bude MOTO GUZZI, snad, pokračovat ve výrobě pozoruhodných autentických motocyklů se silným charakterem, šarmem a špičkovými technologiemi. Doufejme, že ve zdraví překoná i současnou elektrifikační epidemii.

Stovka v názvu je v pravdě symbolická. 100 let úspěšné existence značky a všeho co k úspěchu patří od konstrukčních nápadů až po úspěchy ve sportu. Zároveň ale také start do dalšího století. 

MOTO GUZZI V100 MANDELLO je opět naprostý originál. Nezapadá do šablony charakteristické pro mnoho současných strojů, které si začínají být podobné jako vejce vejci. Má unikátní design využívající nejenom výsledky měření v aerodynamických tunelech, ale zároveň respektující charakteristiku unikátního a nezaměnitelného dvouválcového motoru. Je to typická MOTO GUZZI, ale bez nostalgie. Všechny tvary a linky do sebe nádherně zapadají a tvoří naprosto dokonalý celek, některými prvky odkazující na legendární model „LE MANS“ z roku 1976. Ale v hávu dvacátého prvního století. 

Není mým záměrem popisovat tady její konstrukční řešení a technické parametry. To nechám jiným. Já jsem jenom chtěl vyjádřit, v několika větách, a hlavně na fotografiích, proč mi tento stroj připomíná právě – JARO.

Smutné je, že podle firemních informací se k nám první kusy dostanou až ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Asi jsme zanedbatelný trh.

Dál ať hovoří fotografie.

Petr Fryč

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s