GARMIN OREGON 700

Skoro všude, kam občas přijedu, myslím motorkářské akce, se v nějaké formě řeší navigace. Co diskutující, to jiný názor, jiné požadavky a jiné zkušenosti. Naštěstí je nabídka na trhu tak široká, že v ní snad každý, kdo něco takového potřebuje a nebo jenom chce, najde to svoje. Prostě je to klukovská hračka.

GARMIN OREGON 700

To, že má GARMIN, v segmentu motorkářských navigací, dominantní postavení, je asi fakt. Že je v jeho široké nabídce z čeho vybírat, je taky fakt. Že se navigace neustále vyvíjejí a zdokonalují je také pravda a proto je někdy těžší otázka než co vybrat, kdy si to koupit.

Budeme-li se držet pouze silnic a nebudeme-li od své navigace vyžadovat i jiné schopnosti, sáhneme nejspíš po některé z již osvědčených, čistě motocyklových navigací řady ZUMO.

Budeme-li ale po své navigaci požadovat univerzálnější využití, jako jsou cyklistika, turistika, lyžování, nebo třeba rybaření, musíme se trochu porozhlédnout.

A tady je třeba OREGON 700. Má sice „pouze“ 3“ otočný displej, ale se skvělou čitelností i na přímém slunci a také dokonalou citlivostí. Dá se ovládat i mokrý a v rukavicích. Napájí ho buď dvě AA baterie a nebo dva dobíjecí NiMH články, jejichž prostřednictvím je možné navigaci napájet i externě. Ze zásuvky. Díky tomu se extrémně zvyšuje její použitelnost. Stačí s sebou vozit mikro SD kartu s jinou mapou a během pár vteřin máme z plnohodnotné motorkářské navigace přístroj vhodný pro cyklistiku, turistiku, nebo třeba Geocaching.

 

Další velkou výhodou je, že přijímá signál nejenom z amerických družic GPS, ale také ruských GLONAS. To výrazně zvyšuje nejenom přesnost, ale také rychlost výpočtu. Sice se tím trochu zkracuje životnost baterií, ale preferujeme-li životnost baterií před přesností a rychlostí výpočtu, můžeme GLONAS jednoduše vypnout.

Pro bezpečné uchycení na motorce slouží osvědčené držáky americké firmy RAM-MOUNTS.

Víc o navigaci GARMIN OREGON 700 najdete zde: http://www.garmin.cz/produkty/0/oregon/oregon-700-pro.html

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s