GARMIN OREGON 700

Skoro všude, kam občas přijedu, myslím motorkářské akce, se v nějaké formě řeší navigace. Co diskutující, to jiný názor, jiné požadavky a jiné zkušenosti. Naštěstí je nabídka na trhu tak široká, že v ní snad každý, kdo něco takového potřebuje a nebo jenom chce, najde to svoje. Prostě je to klukovská hračka.

GARMIN OREGON 700

To, že má GARMIN, v segmentu motorkářských navigací, dominantní postavení, je asi fakt. Že je v jeho široké nabídce z čeho vybírat, je taky fakt. Že se navigace neustále vyvíjejí a zdokonalují je také pravda a proto je někdy těžší otázka než co vybrat, kdy si to koupit.

Budeme-li se držet pouze silnic a nebudeme-li od své navigace vyžadovat i jiné schopnosti, sáhneme nejspíš po některé z již osvědčených, čistě motocyklových navigací řady ZUMO.

Budeme-li ale po své navigaci požadovat univerzálnější využití, jako jsou cyklistika, turistika, lyžování, nebo třeba rybaření, musíme se trochu porozhlédnout.

A tady je třeba OREGON 700. Má sice „pouze“ 3“ otočný displej, ale se skvělou čitelností i na přímém slunci a také dokonalou citlivostí. Dá se ovládat i mokrý a v rukavicích. Napájí ho buď dvě AA baterie a nebo dva dobíjecí NiMH články, jejichž prostřednictvím je možné navigaci napájet i externě. Ze zásuvky. Díky tomu se extrémně zvyšuje její použitelnost. Stačí s sebou vozit mikro SD kartu s jinou mapou a během pár vteřin máme z plnohodnotné motorkářské navigace přístroj vhodný pro cyklistiku, turistiku, nebo třeba Geocaching.

 

Další velkou výhodou je, že přijímá signál nejenom z amerických družic GPS, ale také ruských GLONAS. To výrazně zvyšuje nejenom přesnost, ale také rychlost výpočtu. Sice se tím trochu zkracuje životnost baterií, ale preferujeme-li životnost baterií před přesností a rychlostí výpočtu, můžeme GLONAS jednoduše vypnout.

Pro bezpečné uchycení na motorce slouží osvědčené držáky americké firmy RAM-MOUNTS.

Víc o navigaci GARMIN OREGON 700 najdete zde: http://www.garmin.cz/produkty/0/oregon/oregon-700-pro.html

Jeden komentář Přidejte váš

  1. FirstJohnnie píše:

    I see you don’t monetize your site, don’t waste your traffic, you can earn extra bucks every month
    because you’ve got hi quality content. If you want to know
    how to make extra money, search for: Mrdalekjd methods for $$$

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s